EKRAN KORUMA GARANTISI – MI FAN FESTIVALI 2020

1-9-nisan-kampanya-web.jpg (219 KB)

Yasal garantiyle tanınan tüketici haklarına ek olarak ve https://www.mi.com/tr/service/warranty/ adresinde yayınlanan koşullara göre, aşağıdaki isteğe bağlı ek ve ücretsiz ticari garanti, Türkiye Bölgesindeki tüm tüketiciler (“Tüketici”) için geçerli olacaktır. Ticari garanti “Unit 1310A, 13/F, Cable TV Tower, No. 9 Hoi Shing Road, Tsuen Wan, N.T. Hong Kong. And ID registration number: 1439251” üzerinde kayıtlı olan “Xiaomi H.K. Limited” tarafından sunulmaktadır.


1- KAPSAM

01 Nisan 2020 ile 09 Nisan 2020 tarihleri arasında herhangi bir resmi satış kanalından (çevrimiçi veya çevrimdışı) Türkiye sınırları içinde Xiaomi,Redmi ve Mi markalı ve Xiaomi Türkiye Garantili cep telefonu (“Cihaz”) satın alan ve aktive eden son kullanıcılar bahsedilen cihaza ait ekranın kaza sonucu (örnek olarak düşürme sonucu ve kasıt içermemek koşulu ile) hasar görmesi halinde, cihazın satin alınma tarihinden itibaren ilk altı (6) ay içerisinde ve bir (1) sefer ücretsiz ekran değişim hizmetini yerel Yetkili Servis Merkezleri üzerinden almaya hak kazanacaklardır.

Ekranda bu koşullar içerisinde gerçekleştirilecek tamir ve değişim (gerekli görülürse) işlemi için tüketiciden herhangi bir isim altında bedel talep edilmeyecektir. İlgili işlem ilgili parçanın garanti harici olarak değerlendirileceği durumunu değiştirmez.

Bu hizmetten faydalanabilmek için tüketicinin yerel Yetkili Servis Merkezi ile iletişime geçmesi gereklidir. Yetkili Servis Merkezi tarafından gerekli görülen durumlarda cihaza ait faturanın ibraz edilmesi istenebilir.

2- HARIÇ TUTMA

Bu ticari garanti aşağıdaki durumları kapsamamakta ve bu durumlarda geçerli olmamaktadır.

I. Ekrana verilen hasarın kasıtlı olması ve/veya ağır kusur içermesi,II. Hasarın yalnızca cihazın üst yüzeyine etki etmesi ve kullanımına engel olmayan günlük kullanımına bağlı bir durum olan çizikler ve/veya kozmetik hasarlarla sınırlı olmasıIII. Hasarın kullanıcı tarafından yüklenen ve/veya kullanılan üçüncü parti uygulamalar, yetkisiz yazılımlar veya zararlı yazılımlar sonucu oluşması.

Ek olarak bu ticari garanti aşağıdaki durumları da kapsamamaktadır.

   I. Tüketici kendisinden istenmesine rağmen ilgili satın alma faturasını ibraz etmezse
   II. Cihaza ait IMEI ve/veya Seri NO bilgileri değiştirilmiş, silinmiş veya hasar görmüş ise
   III. Cihazın tamamı ve/veya bir bölümü Xiaomi tarafından üretilmemiş ve/veya sahte ise
   IV. Cihazdaki hasar cihazın amacına uygun olmayan veya Xiaomi’nin talimatlarına, kullanım kılavuzlarına veya yönergelerine aykırı bir şekilde kullanımından kaynaklanıyor ise
   V. Cihazdaki hasar tüketicinin kendisi tarafından ve/veya yetkisiz bir servis tarafından tamiratından ve/veya tahrif edilmesinden veya orjinal olmayan yedek parça, yazılım veya bileşen kullanımından kaynaklanıyorsa

Bu ticari garanti, ekranın zarar görmesi ve/veya tahrif edilmesi nedeniyle yeni bir ürün ile değiştirilmesi gereken ürünler için geçerli değildir. Bu tip bir değişim Yasal garanti şartlarına tabiidir.

Tüketici kazanmış olduğu hakkı herhangi bir koşul altında devredemez, ödünç veremez, satışını gerçekleştiremez veya başkasına kullandıramaz. İkinci el olarak satılan cihazlar bu hakka sahip olmayacaktır. Tüketici tarafından ek bir bedel ödenmek koşulu ile sigorta firmaları aracılığı ile sigortalanmış cihazlar bu kampanya kapsamı dışındadır.

Tüketici tarafından ibraz edilen faturanın şüpheli görüldüğü durumlarda Yetkili Servis Merkezi ilgili ekran değişim işlemini sonlandırma ve geçersiz sayma hakkında sahiptir.

Bu Ticari Garantideki hiçbir koşul Tüketicinin yasalarla belirlenmiş haklarını sınırlamamaktadır.

Mi Fan Festivali'ne katılım, Hong Kong Yasalarına uygun şekilde yorumlanacak ve uygulanacak olan Mi Fan Festivali kurallarına tabi olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.